تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


حجاب در انگلیس کتاب حجاب

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه چاپ لندن «ایندیپندنت»، این كتاب كه قرار است اواخر ماه جاری منتشر شود، داستان دختری مسلمان و استرالیایی به نام «آمال» است كه در سن 16 سالگی و زمانیكه در دبیرستان تحصیل می‌كند،تصمیم می‌گیرد حجاب بپوشد و علی‌رغم آنكه این تصمیم ناگهانی خانواده و دوستان «آمال» را شگفت‌زده می‌كند ولی او همچنان بر حجاب خود پافشاری می‌كند زیرا به عقیده او حجاب به او آرامشی درونی می‌دهد.
«راندا عبدالفتاح» نویسنده 26 ساله كتاب، آن را بر اساس تجربه خود نوشته است.

ارسالی از: حسین الادری دیدگاهوی به عنوان دختری مسلمان كه در ملبورن بزرگ شده، در سنین 14 تا 17 سالگی تصمیم می‌گیرد كه حجاب بپوشد و در این میان رویدادها و برخوردهای زیادی را تجربه می‌كند.
«عبدالفتاح» گفت: هدف من از تالیف این كتاب آن بود كه افسانه‌هایی را كه در مورد مسلمانان به ویژه زنان مسلمان، وجود دارد از اذهان عمومی دور كنم. بطور كلی به زنان و دختران مسلمان به عنوان افرادی بیگانه نگاه می‌شود. آنها حقیقتا آنگونه كه شایسته است، درك نشده‌اند.
وی گفت: من می‌خواستم كتابی بنویسم كه به وسیله آن این فرصت را در اختیار خوانندگان قرار دهم كه بتوانند از طریق آن وارد دنیای دختران جوان مسلمان شده و مشكلات آن را درك كنند.
وی افزود: هم اكنون در مورد موضوعات مربوط به دختران مسلمان به طرز وحشتناكی كمبود كتاب وجود دارد.
كتاب «آیا سر من با این روسری بزرگتر به نظر می‌رسد؟» داستان مشكلات و دشمنی‌هایی است كه «آمال» همزمان با پوشیدن حجاب مجبور به تحمل آنهاست.
«عبدالفتاح» نویسنده كتاب و وكیلی با اصلیت مصری_فلسطینی از سیدنی گفت: من در زمانی كه از حجاب استفاده می‌كردم، مجبور بودم كه رفتارهای واقعا كینه‌توزانه و تبعیض‌آمیزی را تحمل كنم، حتی گاهی روسری مرا از پشت می‌كشیدند. از رفتارهای معمولی كه با من می‌شد این بود كه به من می‌گفتند تو كه روسری می‌پوشی معلوم از استرالیایی نیستی و این نشان می‌دهد كه تو یا از خاورمیانه‌ای و یا یك تروریست واقعی هستی.
وی افزود: متاسفانه امروزه هر كتابی كه در مورد مسلمانان نوشته شده است یا درباره قتل و غارت و كشتار است و یا درباره خانواده سلطنتی سعودی‌ها و یا درباره طالبان است.
«عبدالفتاح» در كتاب خود همچنین مشكلات معمول جوانان جامعه چون اعتیاد به الكل و برخی مواد مخدر و خشونت را مورد بررسی قرار داده است.
85/02/19 - 10:16
شماره:8502190029


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری