تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


اصطلاحات حجاب

كلمة حجاب هم به معنای پوشیدن است و هم به معنی پرده و حاجب. بیشتر استعمالش به معنی پرده است. این كلمه از آن جهت معنی ومفهوم پوشش می دهد كه پرده وسیله پوشش است. وشاید بتوان گفت كه به حسب اصل لغت، هر پوششی حجاب نیست. آن پوششی حجاب نامیده می شود كه از طریق پشت پرده واقع شدن صورت گیرد. وظیفه پوشش كه اسلام برای زنان مقرر كرده است بدین معنی نیست كه از خانه بیرون نرود، زندانی كردن و حبس زن در اسلام مطرح نیست. پوشش زن در اسلام این است كه زن در معاشرت خود با مردان بدن خود را بپوشاند و به جلوه گری و خودنمایی نپردازد. آیات مربوطه همین معنی را ذكر می كند، و فتوای فقهاء هم مؤیّد همین مطلب است.(1)

ارسالی از: علی دهقان دیدگاه


به عبارت دیگر، حجاب معنای هر چیزی است كه حقیقتی را بپوشاند. بعضی از حقایق را باید پوشاند تا از گزند نااهلان مصون بماند. مثل گوهر عفت زن، و بعضی از حقایق نباید در حجاب قرار گیرند مثل فضائل اخلاقی و مقام والای انسانی، كه حیف است در حجاب تعلّقات دنیا قرار گیرد.
حجاب چهرة جان می شود غبارتنم خوشا دمی كزین چهره پرده برفكنم
حافظ

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منابع و مآخذ :
1. مسأله حجاب، شهید مطهری، ص62


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری