تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


حجاب و اشتغال


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی اسلام‌آن‌لاین، آوریل 2005، مقامات از «اف آدامز» 37 ساله كه به عنوان مددكار اجتماعی در زندان ورسسترشایر، كیپ‌تاون، كار می‌كرد، خواستند براساس قانون جدید یونیفرم زندان، حجاب خود را درآورد.
بر اساس این قانون، كاركنان مسلمان زندان همگی باید یونیفرم متحد ‌الشكلی پوشیده و هیچكدام حق استفاده از حجاب را نداشتند.
در نهایت آدامز كه بر عقاید خود، داشتن حجاب اسلامی پافشاری می‌كرد، سرانجام توسط مقامات زندان هفته گذشته اخراج شد. 
ارسالی از: حسین الادری دیدگاهاخراج آدامز خشم مسلمانان بالاخص رهبران جوامع اسلامی را به شدت برانگیخت.
در این میان انجمن قضایی مسلمانان در آفریقای جنوبی ضمن انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به این اقدام مقامات آفریقایی، اعلام كرد كه از آدامز از نظر مالی حمایت خواهد كرد.
انجمن قضایی مسلمانان آفریقای جنوبی در این بیانیه در محكوم سازی این اقدام آورده است: این اقدام توهینی به دموكراسی و نقض حقوق مسلم مسلمانان است.
این انجمن در بیانیه خود متذكر شده است كه حجاب برای مسلمان تنها یك فرهنگ پوششی محسوب نمی‌شود بلكه داشتن حجاب در واقع یك قانون الهی است كه در قرآن كریم برای زنان مسلمان به عنوان یك تكلیف شرعی آورده شده است.
انجمن قضایی مسلمانان قرار است كه پرونده آدامز را پیگری قانونی كند و بدینوسیله خواستار كلیه حقوق از دست رفته این زن مسلمان محجبه شود.
هم‌اكنون علاوه بر رهبران جوامع اسلامی و برخی از گروه‌های مدافع حقوق مسلمانان، مسلمانان بالاخص مسلمانان آفریقای جنوبی به شدت پیگیر ماجرای آدامز هستند.
85/04/16 - 12:47
شماره:8504160094


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری