تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


احکام حجاب رنگ حجاب دختر چادری

پوشش خانم ها الزاماً رنگ خاصّی ندارد، یعنی واجب نیست حتماً از رنگ بخصوصی استفاده شود و الان هم در میان مسلمان‏هایی كه مقید به حجاب هستند در کشورها و حتی فرهنگ های مختلف یک کشور، رنگ‏های مختلفی معمول شده است؛ ولی نکته ای که باید به آن توجه شود این است که ...
ارسالی از: حسن اکبری دیدگاه


ولی نکته ای که باید به آن توجه شود این است که پوشش زن باید طوری باشد كه رنگ آن مایه تحریك دیگران نشود. برخى از رنگ‏ها چشم ها را خیره مى‏سازد و باعث جلب توجه نامحرم مى‏شود که در این صورت پوشیدن چنین رنگ هایی جایز نیست.
مراجع تقلید هر چند نسبت به اصل رنگ لباس‏ها، تأكید چندانى ندارند؛ ولى بر این مسأله پاى مى‏فشارند كه لباس نباید موجب جلب توجه شود. از این رو در طول تاریخ، زنان مسلمان به میل خود، لباس مشكى را براى حجاب برگزیدند و بدین وسیله احساس امنیت و مصونیت بیشترى مى‏كردند. گفتنى است كه عبا و چادر مشكى جزء لباس‏هاى مكروه به شمار نمى‏رود و از آن مستثنا شده است.
بنابراین آنچه برای خانم ها واجب است رعایت حجاب کامل است و رنگ لباس اگر مهیج (تحریک کننده) نباشد و موجب جلب نظر نامحرم نشود اشکالی ندارد تشخیص آن هم به عهده شخص و عرف جامعه است.
نظر همه مراجع: لباس با رنگ روشن، اگر باعث جلب توجه نامحرم و مفسده نشود، اشكال ندارد. (آیت الله نورى، استفتاءات، ج‏1، س‏485/ امام خمینى، استفتاءات، ج‏3، (احكام حجاب)، س‏27/ آیت الله مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏152/ آیت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج‏2، س‏1329/ آیت الله صافى، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1729 و 1730/ آیت الله خامنه‏اى اجوبة الاستفتاءات، س‏1363 و 1366/ آیت الله تبریزى، استفتاءات، س‏1590/ آیت الله سیستانى، sistani.org، (حجاب)، س‏5/ دفتر: آیت الله وحید و آیت الله بهجت.)
تبصره: معیار جلب توجه عرفی است، یعنی اگر رنگ و نوع لباس به گونه ای باشد كه نامحرم را به سمت خود جلب كند؛ پوشیدن آن جایز نیست و تشخیص آن به عهده عرف جامعه است.
در مورد حجاب می توانید به کتاب های زیر مراجعه کنید:
1- پاسداران حجاب، محمد مهدى تاج ‏لنگرودى.
2- فلسفه حجاب، شهید مطهرى.
3- حجاب از دیدگاه قرآن و سنت، فتحیه فتاحى‏زاده.
4- حجاب میوه شناخت، سید مسعود آقایى.
5- نامه ای به خواهرم، مهدی عدالتیان.
http://porseman.org منبع:


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری