تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


بد حجابی و نهی از منکر

مسأله بدحجابی از معضلات كنونی جامعه ماست. این گونه رفتار ریشه در حدود نیم قرن حكومت سلسله منحوس پهلوی و نیز تبلیغات غرب دارد.
از گذشته‏ها و ریشه تاریخی مسأله كه بگذریم، متأسفانه خودباختگی در برابر غرب، و تقلید كوركورانه از آنها و شهوت‏پرستی مجموعاً وضعیتی را پدید آورده است كه شما گوشه‏هایی از آن را ارائه كرده‏اید. البته با وجود همه آنچه كه نوشته‏اید وضعیت عمومی جامعه ما از نظر حجاب و حفظ عفت نسبت به كشورهای دیگر اسلامی بهتر است و تاحدود زیادی مراعات وجود دارد. ولی در اثر تبلیغات سنگین غرب به وسیله محصولات فرهنگی مانند فیلم‏ها و مجلات نوعی تمایل به آن گونه رفتارها در سطوحی از جامعه مشاهده می‏گردد كه باید از دو طریق به اصلاح آن اقدام كرد:
ارسالی از: علی دهقان دیدگاهالف) كار بنیادی فرهنگی كه نتایج آن در دهه‏های بعد ظاهر گردد.
ب) كار قانونی و كنترل رفتار فیزیكی.
هر یك از این دو مقوله بدون همراهی دیگری مفید فایده نخواهد بود و نهایتاً منجر به شكست و تأثیر وارونه خواهد شد. در زمینه‏های فوق اقدامات فراوانی از سوی دولت و مسئولین صورت گرفته است، ولی به دلیل تراكم تبلیغات خنثی كننده از سوی غرب، آثار آن به طور كامل بروز نكرده است. امید است با برنامه‏ریزی‏های دقیق وحساب شده فرهنگی و قانونی در آینده موفقیت‏های بیشتری در این زمینه حاصل گردد.
بهبود وضعیت حجاب نیاز به برنامه ریزی وسیع فرهنگی و اجتماعی دارد. در این راستا علاوه بر تكالیف فردی، درجهت ارشاد دیگران بایستی با برنامه‏های كلان تلاش كرد.
وظیفه شما و هر مسلمانی در صورتی كه شرایط امر به معروف و نهی از منكر جمع باشد همان امر به معروف و نهی از منكر می‏باشد. لیكن در برخی موقعیت ها مثل وضعیت فعلی كه شما اشاره فرمودید هم مشكل تر است و هم ظریف تر و دقیق تر، شناخت بیشتر روحیات جوانان از یك طرف، شگرد ارتباط و نفوذ در آنان با مطالعات روان شناختی كه خیلی از آنها در احادیث اهل بیت نیز آمده است كار را آسان تر می كند، با وجود این البته در مسأله امر به معروف و نهی از منكر شایسته است جهات متعددی در نظر گرفته شود:
الف) احكام شرعی مربوط به امر به معروف و شرایط وجوب و مراتب آن.
امر بمعروف در مورد ترك واجبات و نهی از منكر در مورد انجام محرمات است و شرایطی دارد كه بعضی از آن عبارتند از:
1ـ آمر به معروف و ناهی از منكر واجبات و محرمات را بشناسد
2ـ كسی كه مرتكب معصیت شده قصد تكرار آن را داشته باشد
3ـ مراحل امر به معروف و نهی از منكر از آسان به شدید رعایت شود مثلاً اگر با آرامش می‏توان نهی كرد از پرخاش خودداری شود.
4ـ احتمال تأثیر داده شود.


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری