تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


داستان های حجاب

فرانسه را به اصطلاح مهد آزادی می‌دانند، اما به تازگی در این کشور آزاد بسیاری از دختران مسملان به خاطر حفظ حجاب از مدارس اخراج شده‌اند!
از جمله دخترانی که از مدرسه فرانسه برای رعایت حجاب خود و خواهر 15ساله‌اش اخراج شده‌اند راضیه نادران که ده سال بیشتر ندارد می‌باشد. وی در نامه‌ای چنین می‌نویسد:
روزها می‌گذشت و من به مدرسه می‌رفتم و هر روز مدیر برای پدرم نامه می‌فرستاد و از او درخواست می‌کرد اجازه دهد تا من بی‌حجابی به مدرسه بروم.
فکر می‌کردم که من حجابم را به اجبار پدرم، رعایت می‌کنم!
در آخرین نامه‌ای که در 7نوامبر(16آبان) نوشت گفت:
ارسالی از: حسن اکبری دیدگاه


اگر راضیه روسریش را در نیاورد دیگر حق مدرسه آمدن ندارد!
این نامه را صبح به من داده بود و بعدازظهر وقتی برای آوردن کتابها و دفترهایم به مدرسه رفتم دیدم مثل فرمانده پادگان با تنی چند از معلمان جلوی در ایستاده بود و به خیال اینکه من می‌خواهم به کلاس بروم با عصبانیت و خشونت گفت:
نه، نه راضیه!
من در آن موقع ناراحت شدم و بغض گلویم را فشار می‌داد ولی با این حال به او گفتم: من برای برداشتن کیف آمده‌ام!
من از آن روز دیگر به مدرسه نمی‌روم و در خانه درسهای ایرانیم را ادامه می‌دهم، اما این برخورد بد و بی‌ادبانه مدیر را هرگز فراموش نمی‌کنم.
من تا به حال چند مصاحبه داشته‌ام. در جواب خبرنگار شبکه 3تلویزیون فرانسه که پرسید آیا به حجابم ادامه می‌دهم یا نه، گفتم: حجاب در اسلام از 9سالگی برای ما دختران واجب است. من از 9سالگی چادر به سر کردن و تا آخر عمر هم به سر خواهم کرد.
من بازی کردن با بچه‌ها و مدرسه رفتن را دوست دارم ولی دینم و حجابم را از همه چیز بیشتر دوست دارم و حاضرم در خانه تنها باشم ولی خدا تنها باشم ولی خدا از من راضی باشد و به دخترهای مسلمان می‌گویم که از این سروصداهای فرانسویها و سیاستهای ضد اسلامیشان نترسند و به مبارزه خود ادامه دهند که حتماً پیروزی از آن ماست.
راضیه نادران، 10ساله
از کلرمون فرانسه


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری