تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


حجاب و دینداری حجاب، نماد دین


خبرگزاری فارس: تحقیقات اخیری كه تحت عنوان «حجاب و زنان مسلمان آمریكایی: خلق فضایی برای خودباوری» در آمریكا انجام شده است، نشان می‌دهد كه حجاب به زنان مسلمان در راستای یافتن جایگاه اصلی خود در غرب كمك ویژه‌ای كرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اسلام‌آن‌لاین، در این تحقیقات، زنان مسلمان محجبه اظهار داشته‌اند كه حجاب به آنها كمك كرده تا بتوانند جایگاه خود را در غرب پیدا كنند و در عین حال باعث شده تا هر چه بیشتر به ارزش‌های خود پایبند باشند. 
ارسالی از: حسین الادری دیدگاه«رهیس ویلیامز»، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه اوهایو، دستیار تحقیق دانشگاه ایلی‌نویز و نویسنده این تحقیق گفت: حجاب به عنوان یك سمبل مذهبی و اجتماعی، معانی زیاد و چندگانه‌ای دارد.
وی افزود: حجاب در دوره‌های مختلف و قابل تغییر زندگی هویت‌ساز است. حجاب برای زنان جوانی كه هویت‌ و زندگی آمریكایی‌های مسلمان جدید را شكل می‌دهند از لحاظ فرهنگی فضایی معتبر و قابل اطمینان را ایجاد می‌كند.
«ویلیامز» تحقیق خود را از سال 1999 با همكاری عده‌ای دیگر از جامعه‌شناسان شروع كرد. در این تحقیق با گروه‌های مختلف و با فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف مصاحبه شده است.
85/05/25 - 11:47
شماره:8505250091


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری