تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


رنگ حجاب دختر چادری

از آیات و روایات فراوان كه دربارهء زنان وارد شده است , استفاده می شود كه باید زنان عفّت و حجاب و پوشش مناسب داشته باشند, به حدّی كه برای نامحرمی جلوه نكند. و او را به خود جلب و جذب ننمایند.

ارسالی از: علی دهقان دیدگاه


حال این پوشش به واسطهء بیرون نیامدن از خانه باشد یا به واسطهء پارچه و لباس , باید مراعات شود. در جایی قید نشده است كه حتماً باید لباس آنان به رنگ مشكی باشد یا حتماً چادر باشد, بلكه مقصود پوشش حجم بدن است . كسی ازعلمای دین اصرار نكرده است كه حتماً لباس و چادر مشكی پوشیده شود. اگر زن ها بخواهند از خانه بیرون بیایند,باید پوشش آنان طوری باشد كه مردان را به خود جذب مكند و باعث فساد در جامعه نشود. بد نیست چند روایت درزمینهء سلوك زنان ذكر كنیم و بعد نتیجه گیری كنیم : "زنان نباید از وسط جاده راه بروند, بلكه از كنار جادّه بروند".(1)
"بر زن لازم نیست به دنبال جنازه برود یا به نماز جمعه و جماعت برود. بر آنان لازم نیست به عیادت مریض بروند.(2) بر زنان لازم نیست سلام كنند و لازم نیست پاسخ سلام دهند".(3)
"زنان به هنگام بیرون آمدن از خانه نباید خود را خوشبو كنند".(4)
"نباید زن خود را شبیه مردان كند و نباید با نامحرم مصافحه كند. نباید زن بر زین سوار شود, مگر در ضرورت یادر مسافرت ".(5)
پیامبر(ص) فرمود: "زنانی كه موهای شان را به نامحرم نشان می دهند, در جهنم به آن آویزان خواهند بود. آنان كه با زبان شان ,شوهران شان را اذیت می كنند, در آتش معذّب خواهند بود. آنان كه بدون اجازهء شوهرشان از خانه بیرون آیند, در جهنم به پاهای شان آویزان خواهند بود".(6)

ده ها روایت نظیر این ها هست كه در كتب شیعه و سنی دربارهء بانوان و سلوك و منش آنان آمده است و همگی دلالت دارد خانم ها باید خود را محافظت كنند تا باعث ایجاد فساد در جامعه نشوند. اگر پوشش زن واجب شده , به ملاحظهء این مسائل است .
مفاسد اجتماعی , قتل و غارت ها, خودكشی ها, فرزندان سر راهی , سقط جنین ها, بیماری های زنانگی و بروزایدز و پاشیدگی كانون گرم خانواده و مشكلات روحی و روانی شوهران و زنان و فرزندان از آثار هرزگی و برهنگی وبدحجابی است كه دامنگیر جامعهء بشری شده است و هیچ راه صحیح و معقولی به جز اجرای دستورهای اسلامی به نظر نمی رسد. پوشش اسلامی برای بانوان از ضروریات دینی است . حال با چادر باشد یا چیز دیگر; لباس مشكی باشد یا لباس رنگی . مهم آن است كه نباید جذابیت داشته باشد, به طوری كه مردان را به خود جلب كند و باعث پاشیدگی خانواده ای شود. البته این كه زنان مؤمن ایرانی غیر ایرانی لباس مشكی یا چادر مشكی می پوشند, به هت این است كه جاذبیت كمتری داشته باشد و از اشاعهء فساد بپرهیزند و نامحرمان را به خود جذب ننمایند.
این كه فرموده اند: هزاران دلار صرف واردات چادر مشكی می شود, بسیار عجیب است , زیرا اوّلاً كسی نگفته است چادر مشكی را از خارج وارد كنند. می توان در داخل تولید كرد
ثانیاً اگر چادر نپوشند, باید چند برابر آن خرج لباس های دیگر بكنند, چون خواه ناخواه باید لباس های جذّاب وبا مدل های روز و نو به نو باشد, چون روحیهء زنان زیباپوشی است . بنابراین هزینهء بیشت تری را می طلبد, امّا چادریك مدل بیش تر ندارد و برای مدت ها كافی است .
ثالثاً مزیّت چادر این است كه برآمدگی های بدن را می پوشاند
رابعاً مخارجی كه مردم و جامعه بابت بی بندوباری ها باید هزینه كنند, به مراتب بالاتر از یك یا دو چادر مشكی است .
این كه فرموده اید: اسلام به روحیه روان انسان اهمیت داده , صحیح است , امّا به معنای این نیست كه مردان بالباس ها و پوشش های دختران و زنان مردم روحیهء روان شان را شاد كنند و لذّت ببرند.
پی نوشت ها :
1.وسائل الشیعه , ج 14 ص 162
2 همان ; كنزالعمال , ج 16 شمارهء 4561
3.همان , كنزالعمال , ج 16 ص 392
4.همان .
5 . همان .
6 ..همان , ص 156


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری