تبلیغات
.:: پایگاه فرهنگی چادری ::.
موضوعات حجاب

با سلام، در این قسمت می توانید مطالب پایگاه چادری را در موضوعات مدوّن ببینید. لطفا یک موضوع انتخاب کنید:
نویسندگان

پایگاه منتخب

نظرسنجی

پایگاه فرهنگی چادری:


خالی

دریافت کد لوگو

مطالب حجاب


حجاب و دینداری

حجاب در اسلام به معنی پوشش است و پوشش نه تنها مزاحم روابط اجتماعی نیست، بلكه این كار را ممكن می سازد. بدون پوشش ممكن است خانم ها

ارسالی از: علی دهقان دیدگاه


 بدون پوشش ممكن است خانم ها مورد طمع و دستبرد هوس آلود دیگران قرار بگیرند، ولی پوشش به آنها امنیت و سلامت می دهد و همچنین امكان می دهد كه به راحتی در جامعه حضور یابند و به وظایف اجتماعی خود بپردازند.
در مورد صله رحم نیز پوشش نه تنها مزاحم نیست؛ بلكه باعث برقراری روابط مشروع، انسانی و پاك می شود و پوشش لزوما به معنی چادر و یا پوشیدن لباس های متعدد نیست. به همین مقدار كه بدن پوشیده باشد و محرك نباشد كافی است. این مقدار پوشش نه تنها موجب ناراحتی خانم ها در روابط فامیلی نیست، بلكه زمینه ارتباط راحت آنها را فراهم می آورد. صله رحم از نظر اسلام دارای اهمیت فراوانی است كه نمی توان آن را به بهانه راحت طلبی و سختی پوشش فراموش نمود. در روایات اسلامی آمده است كه حق رحم را هیچ چیزی قطع نمی كند (امام صادق(ع): «حق الرحم لایقطعه شیی» ) ؛ (بحار، ج 74، ص 131).
و همچنین آمده است كه قطع رحم، باعث مرگ زود هنگام می شود و به عكس صله رحم، اجل آدمی را به تأخیر می اندازد و موجب طول عمر انسان می شود. امام صادق(ع) در این زمینه فرمودند: یكی از گناهانی كه باعث مرگ زود هنگام می شود، قطع رحم است «الذنوب التی تعجل الفناء قطیعه الرحم» ؛ (بحار، ج 74، ص 94) و امام باقر(ع) فرمودند: «صله ارحام، اعمال را پاكیزه می كند و اموال را فراوانی می بخشد و بلا را دفع می كند و اجل را به فراموشی می اندازد.» (بحار، ج 74، ص 111)


آلبوم تصاویر حجاب


     تصویر 20     تصویر 19     تصویر 18     تصویر 17     تصویر 16     تصویر 15     تصویر 14     تصویر 13     تصویر 12     تصویر 11     تصویر 10     تصویر 9     تصویر 8     تصویر 7     تصویر 6
پایگاه فرهنگی چادری